אמבולנס אווירי

פינוי רפואי באמצעות אמבולנס אווירי הוא הדרך המהירה ביותר לפנות חולה או פצוע מחוץ לארץ ולהביאו לישראל. יצא לנו להיתקל פעמים רבות באזרחים ישראליים הנפצעים או חולים במדינות לא מפותחות, והבאתם ארצה באמצעות אמבולנס אווירי היא הדרך המהירה והיעילה להביאם לטיפול רפואי ברמה גבוהה, בקירבת בני המשפחה.

מהו אמבולנס אווירי?

לרוב, זהו מטוס מנהלים סילוני, דו-מנועי קטן, שניתן להכניס לתוכו חולה אחד או שניים, בליווי צוות רפואי של רופא.ה ופאראמדיק.ית.

במה מצויד אמבולנס רפואי?

אמבולנס אווירי מצוייד בכל הציוד הרפואי הנדרש, כולל מיטת רפואית אליה ניתן לקבע חולה בהמראות ונחיתות, תיק רפואי מצוייד, תא בידוד למקרה של הטסת חולה קורונה, חמצן תראפויטי (בלחץ גבוה), דפיברילטור, משאבת נוזלים, משגוח (מוניטור) מדדים קריטיים, מנשם, מכונת CPAP, מערכת אינטובציה, סאקשן לשאיבת נוזלים, מסיכות חמצן ללחץ גבוה ועוד.

כמו כן, מצוייד אמבולנס אווירי בערכת תרופות וציוד עזרה ראשונה, אינפוזיות, והצוות הרפואי בעל ביגוד מגן, משקפים ומסיכות.

אמבולנס אווירי

כך נראה אמבולנס אווירי מבפנים.

היתרון הגדול

לאמבולנס אווירי יתרון משמעותי על פני הטסה רגילה: אמבולנס אווירי מקבל קדימות בתעבורה האווירית. בקרי התעבורה משתדלים לקצר לו את נתיב הטיסה, על מנת לקצר את זמן הטיסה.

בדרך כלל, אמבולנס אווירי ייקרא בקשר בכינויי ייחודי, "אייר אמבולנס", ואז הבקרים כבר יודעים לתת לו את הקדימויות המבוקשות.

אייר אמבולנס

העברת מטופל על גבי אלונקה אל תוך מטוס פרטי בדרך אל היעד

הוצאה לפועל של טיסה

טיסות אמבולנס אווירי יוצאות בדרך כלל בהתראה קצרה, אף כי יש טיסות אמבולנס אווירי המתוכננות מראש – לאחר ניתוחים מתוכננים או כשידוע שהחולה יעבור אשפוז ארוך, אך רוצים להכין את אופציית טיסת האמבולנס האווירי.

על מנת להוציא טיסת אמבולנס אווירי, יש לדעת את מצבו הרפואי של החולה. הרופא המוטס משוחח עם הרופא המטפל על מנת לקבל את מרב המידע הרפואי על החולה, הטיפול שעבר, התרופות והטיפולים הנדרשים למשך הטיסה. כך יכול הרופא על המטוס לתת את המענה הרפואי הנכון והטוב יותר למטופל המוטס.

אמבולנס אווירי

על הטיסה: כל הציוד הרפואי הנחוץ לכל מקרה.

הניסיון שלנו

במהלך השנתיים האחרונות, חברת "דרך הסילון" ביצעה מספר טיסות אמבולנס אווירי בהן פונו הן מושתלי כליות בחזרה לישראל, והן טיסות אמבולנס של חולי קורונה, שפונו בתאי בידוד מיוחדים בחזרה לישראל.

אייר אמבולנס

פינוי מוטס של חולה קורונה שהוצאנו לפועל, בדרך לישראל

כמה עולה אייר אמבולנס?

על אף המורכבות של טיסות האמבולנס, הן לא שונות במחירן באופן משמעותי מטיסות פרטיות לצרכי עסקים או הנאה. מצבו הרפואי של החולה המוטס, הצוות המלווה את הטיסה והאמצעים הדרושים לשמירה על בריאות המטופל בזמן הטיסה יגדירו אילו כלים יידרשו על המטוס ויקבעו את העלויות של הטיסה בדיוק. כמובן שהדחיפות והמרחק מישראל גם הם בעלי השפעה בקביעת המחיר.