יתרונות ואריזה נכונה של משטחים לטיסה

יתרונות ואריזה נכונה של משטחים לטיסה

שימוש במשטחים היא השיטה העיקרית להובלת מטען באוויר מאחר והיא הופכת את תהליך השינוע וההובלה לבטוח וקל.
המשטח שומר על יציבות ובטיחות המטען בזמן הובלת מטענים שמגיעים מטיסה ושומר על המטען מסודר בזמן האחסון.

היתרונות בהובלת משטחים בטיסה

היתרון הראשון של הובלת משטחים בטיסה הוא כמובן מהירות המשלוח, במיוחד כשהמשלוח דחוף. הובלה באמצעות טיסה לוקחת עד כעשרה ימים, כולל המתנה בשדה התעופה, הובלת המשטחים למטוס וכן הובלות משטחים שהגיעו מטיסה.
מבחינת עלות, מחיר הובלה אווירית תלוי בסוג המטען שאתם מובילים ומשקלו. ההבדל בין מחיר הובלה אווירית לבין מחיר הובלה בים, לדוגמא, יהיה קטן יותר ככל שהמטען שלכם קל יותר.
יתרון נוסף וחשוב הוא השמירה על הסביבה, כאשר מחקרים מראים שהובלה אווירית מזהמת פחות מאשר הובלה בים או ביבשה.
חשוב גם לדעת שהשימוש במשטחים להובלה, בניגוד למכולות, הוא זול יותר, בטוח יותר לאריזה והובלה, נוח לאחסון לפני ואחרי ההובלה ובטוח יותר עבור המובילים.

איך אורזים משטחים להובלה אווירית

אריזה נכונה למשלוח באוויר מתחילה בבחירה נכונה של המשטח. המשטח צריך להיות חזק מספיק כדי להחזיק את משקל המטען וגדול מספיק כדי להכיל את כל המטען, גם כאשר הוא בעל צורה חריגה.
המשטחים יכולים להיות עשויים מעץ, מתכת, אלומיניום או פלסטיק כשלכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות שלו. חשוב גם שהמשטח יעמוד בסטנדרטים של מדינת היעד מבחינת גודל

ארגון נכון של המטען על גבי המשטח היא המפתח להובלה מוצלחת, כדי למנוע המטען להתנדנד או ליפול בזמן ההובלה.
לכן, חשוב לוודא שמשקל המטען מחולק באופן שווה על גבי המשטח, שהחלק העליון של המטען שווה בגודלו לחלק התחתון של המטען.

כדי לשמור על המטען מפני נפילות או נזקים, יש להשתמש בחומרי הגנה כמו לוחות נייר, קרטון או פלסטיק שמונחים בין שכבות המטען או במרווחים כדי לוודא חלוקת משקל שווה על המשטח. מומלץ להשתמש גם בספוגים או רפידות ריפוד כדי להגן את המטען, במיוחד אם יש פינות חדות.
וודאו שהמטען כולו קשור היטב למשטח באמצעות נייר עטיפה נצמד ורצועות קשירה.

סמנו את הארגזים בסימונים חשובים כמו “שביר” או “לטפל בזהירות” כדי להקל על המובילים את העבודה ולשמור על המטען שלכם מפני נזקים. מקמו את הסימונים במקום שניתן לראות אותם בבירור ובקלות מכל מקום ובכל מקום.

בהצלחה!